عطر ارجینال

اشتباهات رایج زیادی در تشخیص عطر ارجینال از غیر اصل وجود دارد. بسیاری از افراد آیتم های غیراصولی برای تشخیص عطر اصل دارند که صحت نداشته و آنها را در تشخیص به اشتباه می اندازد. شناسایی عطرهای ارجینال در برخی مواقع کار افراد ماهر و خبره این صنعت است و افراد عادی براحتی از عهده آن بر نخواهند آمد. اما نکاتی وجود دارد که با دانستن آنها درصد خطا در خرید عطر غیر ارجینال به حداقل ممکن خواهد رسید که در مقاله های آتی به آن اشاره خواهیم کرد.

بهترین توصیه لیلیوم Liliyome به دوستان این است که عطر خود را از فروشگاه های معتبر و مورد اعتماد خریداری نمایند تا خیالشان از صحت کالای خریداری شده آسوده باشد. اما بهر حال در مواردی این امکان وجود ندارد و ممکن است برای اولین بار قصد خرید عطر از یک مرکز نا آشنا را داشته باشند. سعی ما بر این است که هر چه بیشتر اطلاعاتی در این خصوص ارائه دهیم.

 تشخیص عطر تقلبی با کیفیت پائین

امروز تقلب در دنیای عطر و لوازم آرایشی بسیار زیاد است. در بازار نمونه هایی با کیفیت بالا و نزدیک به کالای اصلی دیده می شود که بیشترین دقت را در تشخیص اینگونه نمونه ها بایستی داشته باشیم. برخی از عطرهای تقلبی هم هستند که براحتی قابل تشخیصند و با کمی دقت می توان به غیر اصل بودن آنها پی برد.در زیر به برخی نکات اشاره شده است:

معمولاً در اینگونه عطرها حروف برجسته نیستند و تفاوت بین فونتها واضح می باشند.

شیشه این عطرها از کیفیت پائینی برخوردارند و شفافیت عطر اصلی را ندارند.با کمی دقت در شیشه عطرهای غیر اصل می توان دریافت که کیفیت پائینی داشته و برخی اوقات درب آنها بجای شیشه ممکن است از پلاستیک تهیه شده باشد.

اینگونه عطرها در ابتدا بوی الکل می دهند که در عطرهای اصلی هرگز این اتفاق نمی افتد.اینگونه عطرها مانند عطرهای اورجینال از هرم بویایی برخوردار نبوده و بوی آنها خطی است و در طول زمان تغییری نمی کند. عطرهای اصلی سه رایحه در طول زمان از خود ساطع می کنند.

با کمک اپلیکیشن Scanner می تواند بارکد عطرها را اسکن کرد. این برنامه با اینترنت کار می کند و پس از اسکن بارکد اطلاعاتی راجع به عطر و کمپانی سازنده و تصویر آن نشان می دهد و شما می توانید از صحت کالا اطمینان حاصل کنید.

برخی از عطرها نیز در بازار هستند که رایحه عطرهای پرفروش را کپی کرده و تحت نام خود بفروش می رسانند. این گونه عطرها را در دسته عطرهای تقلبی قرار ندارند.  چرا که نام خود را بروی شیشه و جعبه حک نموده و براحتی قابل تشخیص هستند. این عطرها با هزینه های بسیار پائین تر از عطرهای اصل تولید شده و با قیمت ارزان بفروش میرسند. عطرهای Smart , Rio و … از این دسته هستند.
در فروشگاه لیلیوم کلیه کالا با ضمانت اصل بودن عرضه شده و فاکتور کالا برای مشتری همراه با بسته ارسال می گردد. برای خرید عطر ارجینال با قیمت مقطوع، لیلیوم بهترین گزینه بوده که کالا را در سریعترین زمان و با بسته بندی ویژه به دست مشتریان عزیز می رساند.
در مقاله بعد روشهای تشخیص عطرهای تقلبی با کیفیت بالا شرح داده خواهد شد. اصطلاحا به آنها ” های کپی ” گفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *