پرایمر چیست؟

با اینکه مدت هاست که برندهای آرایشی پرایمرها را روانه بازار کرده اند، اما این محصول همچنان یکی از محصولات رازآلود و پرابهام در بازار است. هم اکنون پرایمرهای گوناگونی در بازار موجود است –پرایمر آبرسان،پرایمر مات کننده، پرایمر محو کننده، پرایمر درخشان کننده و … – به همین دلیل انتخاب یک نوع خاص از پرایمر که برایتان مناسب باشد گیج کننده خواهد بود. پرایمر منافذ باز یکی از انواع دیگر زیرسازهایی است که به شدت مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. یکی از بهترین پرایمرهای کاهنده منافذ باز ، پرایمر بنفیت می باشد. ویدئو استفاده از این زیرساز را ملاحظه کنید.

https://youtu.be/naoynUgkxR8

خرید پرایمر بنفیت


پرایمر منافذ باز رولوشن

از دیگر زیرساز آرایشی برای پوشاندن منافذ باز صورت ، زیرساز رولوشن می باشد.

مشکل دیگری که در ارتباط با پرایمرها وجود دارد نحوه استفاده از آن است. بله ، به نظر می رسد که اکثر افراد پرایمرها را به درستی مورد استفاده قرار نمی دهند. اگر ابهام و اطلاعات ناکافی درباره این محصول دلیل اصلی شما برای عدم استفاده از پرایمر است، ما اینجاییم تا نظرتان را تغییر دهیم. بعلاوه می توانید توصیه های تخصصی برای استفاده صحیح از آن را جستجو کرده و ببینید هر کدام از پرایمرها مناسب چه نوع پوستی هستند. همچنین از کارهایی که هنگام استفاده از محصولات آماده سازی پوست برای آرایش نباید انجام داد اطلاعات کافی پیدا کنید.

پرایمر چیست و چه کاربردی دارد؟

به بیان خیلی ساده پرایمر یا زیرساز دقیقا همان چیزی است که نام این محصول بیان می کند : محصولی برای زیرسازی آرایش که پس از محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود تا پوششی مناسب برای آرایش با کرم پودر، مرطوب کننده یا کانسیلر ایجاد شود.
در واقع پرایمر صورت با تنظیم میزان چربی و هم چنین پوشاندن خطاهای صورت به زیر سازی و زیباسازی آرایش شما کمک می کند. 
زیرساز آرایش شما ممکن است در قالب یک سرم صورت حاوی هیالورونیک اسید باشد که آبرسانی به پوست را افزایش می دهد، یا یک ضدآفتاب که از پوستتان محافظت کرده و جلوه روزنه های پوست را کمتر می کند، یا پرایمری سنتی که بر پایه سیلیکون است که هم نرم کننده و هم محو کننده است.
نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که جدیدترین پرایمرها فقط پوست را یکدست نمی کنند بلکه آرایش را فیکس می کنند و روزنه ها را در حد ناپدید شدن محو می کند. همچنین پوست را روشن تر کرده، خطوط عمیق و چین و چروک ها را محو کرده، جوش ها را بهبود می بخشند و پوست را مرطوب تر می کنند. حتی برخی از این پرایمرها می توانند بدون اینکه حس سنگینی روی پوست داشته باشند،  پوست را لیفت کنند و بکشند.
اگر هنوز هم مطمئن نیستید که به یک پرایمر احتیاج دارید یا خیر، کافیست از خود سؤال کنید که آیا پس از پایان آرایش صورتتان، احساس خوبی دارید و بنظرتان جلوه آرایشتان خوب است یا خیر. اگر بنظرتان یک جای کار می لنگد و چیزی کم دارید، شاید نیاز باشد درخشندگی بیشتری به چهره خود بدهید و یا باید از درخشش ناحیه T صورت بکاهید – در این صورت پرایمر همان چیزی است که به دنبالش هستید.

پرایمر-چیست-و-چه-کاربردی-دارد؟

بهترین روش برای استفاده از پرایمر چیست ؟

برعکس آن دسته از محصولات آرایشی مانند پودرها یا اسپری های ستینگ و فیکس که آرایش را قفل کرده و پس از آنها نمی توانیم چیز دیگری روی پوست بزنیم، پرایمرها اغلب پس از آخرین مراحل مراقبت از پوست و قبل از آرایش انجام می شوند. Allan Avendano  و Mary Philips و Robin Black در رابطه با استفاده از پرایمرها توصیه می کنند که از انگشت استفاده کنید چرا که بهترین و آسان ترین روش برای ترکیب آن و پایانی بی عیب و نقص برای آرایش همین روش است. به گفته Philips «براش ها فقط پرایمر را روی صورت این سو و آن سو می برند، اما اگر وسواسی هستید می توانید از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید.»

توصیه دیگر Philips این است که برای اجتناب از خراب شدن آرایش، پیش از آنکه چیزی روی پرایمر بزنید، اجازه دهید تا خشک شود. به گفته Avendo  «ترفند استفاده از زیرساز آرایش این است که به مقدار خیلی کم از آن استفاده شود و کاملا هم با پوست ترکیب شود (پیش از استفاده از کرم پودر)» دلیل اینکه از نظر او بهتر است از انگشت استفاده شود این است که می توان میزان پخش شدن پرایمر روی پوست را کنترل کرد و مطمئن شد که پرایمر در یک جا جمع نشده است. قانون او برای استفاده از پرایمر این است : « به آرامی و به میزان کم استفاده شود.»
نکته دیگری که Vincent Oquendo به آن اشاره می کند این است که میزان استفاده از پرایمر باید بر اساس نوع پوستتان باشد. برای مثال فردی که پوست بسیار خشکی دارد و مواد آرایشی خیلی زود جذب پوستش می شود باید به میزان بیشتری پرایمر استفاده کند اما فردی که پوست چربی دارد باید حداقل مقدار پرایمر را روی پوستش بزند چرا که زمان بیشتری روی پوستش می ماند. خیلی زمان می برد تا پرایمر شما تمام شود و میزان زیاد پرایمر بیش از آنکه باعث جلوه بهتر آرایشتان شود، آن را خراب خواهد کرد.

در مواقعی خاص می توانید پرایمر را پس از کرم پودرتان نیز استفاده کنید – اما فرمولاسیون آن باید مناسب این کار باشد. برای مثال پرایمر  Charlotte Tilbury’s Wonderglow Instant Soft-Focus Beauty Flash Primer یکی از پرایمرهایی است که هم قبل و هم بعد از آرایش قابل استفاده است چرا که هم خاصیت آبرسانی دارد و هم میزانی از درخشندگی در خود دارد که با آرایش تداخلی پیدا نمی کند. می توانید این پرایمر را روی برجستگی های صورت خود زده و از نتیجه لذت ببرید.

در نهایت اگر می خواهید جلوه چین و چروک ها، لکه ها یا روزنه های پوستتان را کاهش دهید، می توانید از پرایمر فقط در قسمت هایی که می خواهید پوشانده شوند استفاده کنید. به اندازه یک دانه کوچک از پرایمر پشت دست خود بزنید و با انگشت و به آرامی آن را روی پوست صورت بزنید و یا اگر می خواهید چین و چروک های عمیق تر را پر کنید می توانید از براش کرم پودر کمک بگیرید.

چطور بفهمیم که باید از چه پرایمری استفاده کنیم؟

اگر دوست دارید سرخی پوستتان کمتر شود یا درخشش آن افزایش یابد ، باید از پرایمر تصحیح رنگ پوست استفاده کنید. اگر می خواهید خطوط عمیق پوستتان محو شوند، نیاز به پرایمری دارید که پوستتان را صاف و یکدست کند.

در زیر به چند پرایمر ضدقرمزی اشاره می کنیم:

پرایمر اسمش باکس ضدقرمزی پوست

زیرساز ضد قرمزی و التهاب میبلین

اشتباهات رایجی که در استفاده از پرایمرها رخ می دهند کدامند؟

یکی از اشتباهات متداولی که افراد هنگام زیرسازی آرایش خود انجام می دهند این است که بلافاصله پس از آن آرایش می کنند. همانطور که Philips به آن اشاره کرد حدود یک دقیقه یا بیشتر زمان دهید تا پرایمر کاملا خشک شود تا از جمع شدن پرایمر در یک نقطه یا تکه تکه شدن آن روی پوست جلوگیری شود. اشتباه دیگری که افراد مرتکب می شوند انتخاب پرایمر نامناسب است. شما هرگز روی پوست خشک خود از مرطوب کننده های مات استفاده نمی کنید. می کنید؟ در مورد پرایمر هم این نکته صادق است. Avendo می گوید : « همه پرایمر ها یک جور نیستند. به نظرم اکثر مردم نمی دانند که هر پرایمری کار خاصی را انجام میدهد. این بدان معناست که شما باید ارزیابی کنید که چه مشکلی با پوست خود دارید و سپس پرایمرهایی که آن مشکل را حل می کنند بیابید. Elisa Flowers پرایمرهای آبرسان و محو کننده را برای پوست های خشک و مختلط و پرایمرهای مات کننده را برای افرادی که با براقیت بیش از حد پوست خود مشکل دارند توصیه می کند.

همچنین Black به اهمیت یافتن پرایمری که با کرم پودرتان متناسب باشد اشاره می کند. « معمولا وقتی پرایمر و کرم پودر با هم متناسب نباشند ، آرایشتان یک لایه ضخیم و تکه تکه خواهد شد.» به همین دلیل بهتر است هر فرد خودش پرایمر را امتحان کرده و ببیند آیا این دو محصول با هم تناسب دارند یا خیر. بنابراین برای خرید پرایمر حتما کرم پودرخود را به همراه داشته باشید و یا از محصولی با فرمولاسیون مشابه برای تست کردن پرایمر استفاده کنید  تا ببینید چه اتفاقی می افتد.

اشکال دیگری که افراد در استفاده از پرایمر با آن مواجه می شوند استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی است. Black به این نکته اشاره می کند : «اخیراً در یوتیوب ویدئویی تماشا کردم که نشان می داد چطور یک اینفلوئنسر پس از پرایمر از مرطوب کننده ، سپس روغن درخشان کننده و پس از آن از تصحیح کننده رنگ پوست، کانتور و نهایتا از کرم پودری با پوشش دهی کامل استفاده می کرد. نه تنها این لایه ها یکدیگر را خنثی می کنند بلکه میزان زیادی از لوازم آرایشی روی پوست باقی خواهند گذشت.»

اما آیا واقعا به پرایمر احتیاج داریم؟

اینکه احساس کنید که به پرایمر احتیاج دارید یا خیر، صد در صد به خودتان بستگی دارد. شاید به این نتیجه برسید که پرایمرها تأثیر قابل توجهی در آرایش چهره شما ندارند، در این صورت می توانید از این مرحله چشم پوشی کنید. هر چند ممکن است شما هنوز پرایمر مناسب خود را پیدا نکرده باشید. برای اینکه بتوانید زیرساز صورت مناسب با وضعیت پوستی خود پیدا کنید با فروشگاه اینترنتی لیلیوم تماس گرفته تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند. با اینکه برخی از آرایشگران روی پرایمرها قسم می خورند و به پرایمرهای متعددی علاقمند هستند ، برخی دیگر کاملا برعکس هستند و احساس می کنند استفاده از آنها کاملا غیرضروری است و هیچ تأثیری در ظاهر و ماندگاری آرایش چهره ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *