تفاوت کرم پودر و موس


معمولا یکی از موضوعات چالش برانگیز در خرید محصولات آرایشی، انتخاب محصولی برای پوشانندگی عیب و ایرادات پوست صورت و تیرگی های آن است. برای انجام این کار می توانید از کرم پودر، پنکک، موس، کانسلیر و … استفاده کنید. اما هر کدام از این محصولات کاربرد خاص خود را داشته و کارایی های متفاوتی دارند. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی تفاوت های بین کرم پودر و موس بپردازیم تا به شما در انتخاب محصول مناسب پوست خود کمکی کرده باشیم.

موس-آرایشی

ما معمولا از کرم پودرها برای پوشاندن تمام صورت و یکدست کردن پوست استفاده می کنیم. بخصوص در میهمانی ها و مراسم هایی که حساسیت بیشتری روی آرایش چهره خود داریم، این محصول بسیار گزینه خوبی خواهد بود. اما با توجه به اینکه منافذ پوست را پوشانده و پوست را برای تنفس با مشکل مواجه می کند، ممکن است برای استفاده مداوم و روزانه گزینه مناسبی نباشد. اما ساختار موس به گونه ای است که سبک تر بوده و منافذ پوست را به طور کامل نمی پوشاند، همین نکته یکی از مزایای موس نسبت به کرم پودر است که می توان آن را بدون نگرانی به صورت روزانه مورد استفاده قرار داد. 

یک تفاوت کرم پودر و موس که قابل توجه و مهم است، میزان چربی موجود در این دو محصول است. کرم پودرها انواع متفاوتی داشته و مقدار چربی موجود در کرم پودرها هم بسته به نوع آن ها متفاوت است. اما می توان گفت که میزان چربی در موس کمتر بوده و به همین دلیل افرادی که پوست چرب تری دارند و در هنگام آرایش با این مشکل مواجه هستند که پوستشان براق شده یا آرایش در همه جای صورتشان یک دست نیست، تمایل بیشتری به استفاده از موس دارند. به طور کلی می توان گفت موس ترکیبی از کرم پودر و پنکک است، نه خیلی چرب و نه خیلی خشک.

بسیاری از آرایشگران از موس به عنوان زیرساز آرایش استفاده کرده و به کمک آن عیب و ایرادات و نواقص چهره را می پوشانند. اما کرم پودرها معمولا به عنوان مرحله نهایی آرایش و قبل از فیکس کردن آرایش مورد استفاده قرار می گیرند. عموما موس ها پوست را مات کرده و از براق شدن آن جلوگیری می کنند. ساختار آنها نیز غلیظ تر بوده و بافت یکدست و سفت تری نسبت به کرم پودرها دارند.

نحوه استفاده از این دو محصول تفاوت چندانی با هم ندارد، شما می توانید با اسفنج ها و پدهای آرایشی ، انواع براش های مخصوص کرم پودر و حتی با نوک انگشتان خود کرم پودر و موس را روی صورت زده و به خوبی پخش کنید. در مورد نحوه استفاده می توان گفت تنها تفاوت کرم پودر و موس این است که پس از کرم پودر معمولا از پنکک برای مات کردن پوست استفاده می شود اما موس به خودی خود مات بوده و نیازی به محصول دیگری برای فیکس شدن ندارد.

دیگر فرق کرم پودر و موس بسته بندی آنهاست. کرم پودرها غالبا در تیوب ها، شیشه ها، بطری های پمپی و پلاستیکی قرار دارند در حالی که موس معمولا به دلیل ساختار سبک و خامه ای خود در کاسه های شیشه ای بوده تا دسترسی به آن آسان تر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *