تونر چیست؟

تونر پوست Toner یکی از آن محصولاتی است که ممکن است همه ما در قفسه لوازم آرایشی خود داشته باشیم. اما شاید هنوز هم از خود بپرسید که تونر به چه دردی می خورد. آیا واقعا استفاده از آن ضروری است؟

ما قصد دارم در این مقاله توضیحاتی در مورد تونر، فواید و انواع آن بدهیم.

تونر چیست؟

تونر پاک کننده صورت یک محصول برای مراقبت از پوست است که معمولا بر پایه آب می باشد. به همین دلیل ظاهر منافذ بزرگ پوست را کاهش داده و پوست را تمیز می کند و هر نوع آرایش و آلودگی که روی پوست باقی مانده را از بین می برد.

تنظیم PH پوست

اصولا تونرها به این منظور طراحی شده اند که به تنظیم PH پوست کمک کنند چرا که روش های قدیمی برای پاک کردن صورت (با قالب های صابون و پاک کننده های قوی) این تعادل را برهم می زدند و پوست را در برابر باکتری ها و سایر میکروب ها آسیب پذیرتر می کردند.

امروزه پاک کننده های زیادی در بازار موجودند که PH پوست را تغییر می دهند. به هم خوردن تنظیم PH صورت به مرور زمان باعث خشکی، التهاب و افزایش روند پیری پوست می شود.

از تونر مناسب پوست خود استفاده کنید

اگر شما پوست خود را با یک پاک کننده متعادل و ارگانیک می شویید، دیگر نیازی به تونرهایی که تنظیم کننده PH هستند نخواهید داشت. حقیقت این است که انواع مختلف تونر فواید مختلفی دارند ( و برخی هم ممکن است برای پوست بد باشند). بنابراین همه چیز بستگی به نوع پوست و تونری که استفاده می کنید دارد.

آیا شما هم به تونر احتیاج دارید؟

اگر در مورد تونرهای قدیمی یعنی تونر حاوی الکل صحبت می کنید – نه دیگر نیازی به استفاده از آنها ندارید چرا که اصلا برای پوست مناسب نیستند!

اگر پوست چربی دارید احتمالا می دانید منظورمان چیست. تونر الکل دار چربی پوست را کاهش می دهد. منافذ باز پوست از الکل برای کاهش چربی پوست استفاده می کنند که در نهایت منجر به خشکی پوست شده و لایه خارجی پوست را با مشکل مواجه می کنند و ممکن است باعث پیری زودرس پوست شوند.

به دنبال یک تونر طبیعی باشید!

خوشبختانه امروزه گزینه های بهتری برای انتخاب تونر طبیعی پوست وجود دارد. تونر مناسب شامل موادی است که برای پوست مفید بوده و پوستتان را کشیده تر می کند و همینطور به بازسازی و احیا پوست کمک می کند. به همه این دلایل به شدت پیشنهاد می کنیم که استفاده از تونر را در مرحله دوم مراقبت از پوست خود قرار دهید.

وظیفه تونر چیست؟

در این قسمت چند دلیل برای استفاده از تونر ارائه خواهیم کرد. تونر خود را به دقت انتخاب کنید و خواهید دید که این محصول فوق العاده همه کارهای زیر را برایتان انجام خواهد داد.

  1. پاکسازی کامل

پاکسازی صورت یکی از وظایف اصلی تونر محسوب می شود. تونر کمک می کند تا آلودگی های پوستتان از بین رفته و منافذ پوستتان تمیز شده و کمتر نمایان باشند و همچنین از پوستتان محافظت خواهد کرد. اصولا تونر برای پاکسازی پوست فوق العاده مفید است.

  • کاهش جلوه منافذ بزرگ

اکثر تونرها ماده ی پاک کننده ای در خود دارند که به کاهش جلوه منافذ کمک کرده و پوستتان را صاف تر می کند. با این حال در انتخاب نوع تونر باید خیلی مراقب باشید. آنچه که شما به آن نیاز دارید یک تونر برای منافذ باز صورت است که پوستتان را خشک هم نکند.

  • آبرسانی

برخی تونرها در خود مواد آبرسان دارند که این یک ویژگی بسیار مهم است که پس از پاکسازی پوست، عمل آبرسانی انجام شود. اگر پوستتان به خوبی آبرسانی شده باشد، مرطوب کننده ها تأثیر خیلی بهتری روی پوست خواهند داشت.

اگر پوستتان پس از پاکسازی خشک و سفت باشد، مرطوب کننده ها فایده ای برایتان نخواهند داشت. آلوئه ورا یک مرطوب کننده قوی است که در برخی تونرهای طبیعی یافت می شود.

  • کمک به پوست های چرب

اگر پوست چربی دارید، تونری لازم دارید که پوستتان را تمیز کرده و منافذ پوستتان را باز کند. نکته اینجاست که باید از تونرهایی استفاده کنید که موادی چون رزماری و چریش داشته باشند. این گیاهان را می توان در آب هم خیسانده و نوعی چای درست کرد که به عنوان یک تونر طبیعی عمل کنند.

  • محافظت

پوست شما نیاز به محصولی دارد که با حملاتی که از محیط بیرونی به آن وارد می شود مبارزه کند. یک تونر با کیفیت تونری است که شامل آنتی اکسیدان هایی است که به مبارزه با این آسیب ها کمک کند.